2 روز مانده تا پایان ثبت نام کنکور سراری 98

کنکور سراسری 98 همانند روال سال های گذشته تنها ...

2 روز مانده تا پایان ثبت نام کنکور سراری 98

کنکور سراسری 98 همانند روال سال های گذشته تنها آزمون برای ورود متقاضیان به دانشگاه ها در دوره های روزانه ، نوبت دوم ( شبانه ) ، پیام نور، غیرانتفاعی ، دوره های نیمه حضوری ، مجازی ، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در سال تحصیلی 98 - 99 می باشد . در سال های اخیر ادغام کنکور سراسری و کنکور سراسری دانشگاه آزاد موجب شده است که دانشگاه آزاد در سال تحصیلی 98 - 99 نیز آزمون مجزایی نداشته باشد و علاقه مندان به تحصیل در این دانشگاه می توانند با ثبت نام کنکور سراسری 98 و شرکت در آن ، نسبت بهانتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 نیز اقدام نمایند . سازمان سنجش آموزش کشور که مجری ثبت نام و برگزاری کنکور 98 می باشد ، طبق روند  سال های گذشته با انتشار اطلاعیه ای در مهر ماه 97 جزئیات ثبت نام کنکور 98 را بطور دقیق مشخص خواهد کرد . ثبت نام کنکور سراسری 98 گامی مهم پس از برنامه ریزی کنکور 98 جهت کسب موفقیت در کنکور 98 می باشد که ما در این مقاله سعی کرده ایم راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 98از جمله زمان و نحوه و شرایط ثبت نام کنکور 98 را برای متقاضیان ثبت نام این آزمون قرار دهیم . ثبت نام کنکور سراسری 98 هم اکنون بر روی سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org فعال است .

زمان ثبت نام کنکور سراسری 98

در چند سال گذشته ثبت نام کنکور سراسری در بهمن ماه انجام گرفته است که آنچه قابل پیش بینی می باشد آن است که طبق روند سال های اخیر احتمالا زمان ثبت نام کنکور سراسری 98 نیز اوایل بهمن ماه 97 خواهد بود اما برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام می بایست منتظر انتشار اطلاعیه سازمان سنجش باشیم . بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش زمان ثبت نام کنکور سراسری 98 از 24 بهمن لغایت 2 اسفند می باشد . برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام عضو کانال تلگرام کنکور سراسری شوید . همچنین پیش بینی می شود همانند سال های گذشته علاوه بر اختصاص بازه زمانی 8 روزه برای ثبت نام ، با تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری 98 ، فرصتی چند روزه برای متقاضیانی که در این بازه موفق به ثبت نام نشده اند نیز تعیین شود . همچنین قابل پیش بینی است که سازمان سنجش مشابه سال های اخیر با پایان زمان ثبت نام کنکور 98 ، با تعیین بازه زمانی دیگری ( احتمالا اسفند ماه ) با عنوان مهلت مجدد ثبت نام جاماندگان کنکور سراسری 98 را در اختیار آن دسته از متقاضیانی که به دلیل عدم دریافت کدسوابق تحصیلی و یا هر مشکل دیگری نتوانسته اند ثبت نام خود را در زمان مقرر انجام دهند قرار دهد . شما می توانید با کلیک رویکانال تلگرام کنکور سراسری در کانال اطلاع رسانی کنکور سراسری هیوا عضو باشید تا بتوانید در اسرع وقت خبرها و اطلاعیه ها و همه مراحلکنکور 98 را پیگیری نمایید . ضمناً با شروع ثبت نام کنکور سراسری 98 لینک ویرایش ثبت نام کنکور سراسری 98 نیز فعال خواهد شد که متقاضیان در صورت ثبت نام و دریافت رسید ثبت نامی خود متوجه ایجاد مغایرت در اطلاعات درج شده خود شدند ، می توانند با کلیک روی این لینک اطلاعات خود را ویرایش نمایند .

نحوه ثبت نام کنکور سراسری 98

ثبت نام کنکور 98 فقط بصورت اینترنتی و از طریق وبگاه سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود . نشانی وبگاه سازمان سنجش آموزش کشور sanjesh.org می باشد که متقاضیان پس از ورود به این سایت و با کلیک روی لینک ثبت نام کنکور سراسری 98 می توانند وارد مراحل ثبت نام کنکور 98 شده و در هر مرحله اطلاعات شخصی شان را وارد نمایند . لازم به ذکر است که کلیه متقاضیان می بایست قبل از ثبت نام کنکور 98 با خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور سراسری 98 ، هزینه ثبت نام کنکور 98 را پرداخت نمایند که لینک خرید کارت اعتباری ثبت نام نیز در سایت سنجش قرار دارد . توصیه می کنیم داوطلبان پس از دریافت دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 98 فرم پیش ثبت نام کنکور 98 که در صفحه آخر دفترچه قرار داده شده را تکمیل نمایند و در زمان ثبت نام نیز مدارک زیر را آماده نمایید .

1 - شناسنامه و کارت ملی

2 - شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده ( به تعداد گروه های آزمایشی که قصد شرکت در آزمون آن را دارید . )

3 - کد سوابق دیپلم و کد سوابق پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی ( صادر شده از طرف دبیرستان برای متقاضیان مشمول سوابق تحصیلی )

4 - کد مربوط به منطقه و کد پستی محل سکونت

5 - فایل عکس اسکن شده

6 - معدل کتبی دیپلم

7 - کد نظام وظیفه ( برای متقاضیان مرد )

8 - کد پیگیری سهمیه رزمندگان ( برای مشمولین سهمیه رزمندگان ) 

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی هیوا نیز با تسلط کامل بر تمامی ضوابط و شرایط ثبت نام کنکور سراسری 98 از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی می توانند پاسخگوی تمامی پرسش های شما در فرایند ثبت نام و یا انجام ثبت نام شما در کنکور 98 باشند .

” خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور سراسری 98 تنها از طریق سایت سنجش آموزش کشور امکان پذیر است . “

شرایط ثبت نام کنکور سراسری 98

همزمان با شروع ثبت نام کنکور سراسری 98 ، دفترچه ثبت نام کنکور 98 نیز بر روی سایت سنجش قرار خواهد گرفت . لازم است تمامی داوطلبان پیش از اقدام به ثبت نام خود با مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام کنکور سراسری از شرایط ثبت نام کنکور سراسری 98 بطور دقیق مطلع گردند . شرایط ثبت نام کنکور سراسری 98 در دو بخش عمومی و اختصاصی ارائه می شود که در بخش شرایط اختصاصی نکته ای که مورد پرسش برای بسیاری از متقاضیان است مدارک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در کنکور سراسری می باشد که بطور خلاصه می توان گفت هر داوطلب جهت ثبت نام در کنکور سراسری می بایست دیپلم چهارساله نظام قدیم آموزش متوسطه و یا گواهینامه دوره پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی ( فوق دیپلم ) را دارا باشد . جهت مطالعه شرایط شرکت در کنکور سراسری 98 می توانید روی شرایط ثبت نام کنکور سراسری 98 کلیک نمایید . ضمناً به متقاضیانی که درخصوص تحصیل مجدد و شرایط انصراف و تحصیل مجدد رایگان در کنکور 98 سوالی دارند توصیه می کنیم روی تحصیل مجدد ، شرایط انصراف از دانشگاه و تحصیل مجدد رایگان کلیک نمایند .

گروه های آزمایشی ثبت نام کنکور سراسری 98

ثبت نام کنکور سراسری 98 همانند ثبت نام کنکور سراسری در سال های گذشته در 5 گروه آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان برگزار می شود که متقاضیان برای ثبت نام می توانند بدون در نظر گرفتن نوع مدرک تحصیلی دیپلم نظام قدیم و یا پیش دانشگاهی شان در یکی از گروه های آزمایشی اصلی ریاضی یا تجربی یا انسانی ثبت نام نمایند . همچنین هر داوطلب علاوه بر ثبت نام در یکی از گروه های آزمایشی اصلی (ریاضی ، تجربی ، انسانی ) می تواند در صورت تمایل در یک و یا هردو گروه آزمایشی هنر و زبان نیز ثبت نام نماید که لازم به ذکر است که متقاضیان کنکور هنر و یا کنکور زبان می بایست کارت اعتباری جداگانه ای خریداری نمایند . برای اطلاع از منابع کنکور سراسری 98 ( تجربی، انسانی ، ریاضی ) کلیک کنید .

زمان برگزاری و اعلام نتایج کنکور سراسری 98

کنکور 98 در واقع اولین کنکور پس از تغییرات بوجود آمده در نظام آموزشی خواهد بود که برای بسیاری از متقاضیان کنکور سراسری 98 این دغدغه را بوجود خواهد آورد که می توانید با کلیک روی تغییرات کنکور سراسری 98 از جزئیات و نحوه اعمال تغییرات کنکور 98 مطلع شوید . پیش بینی می شود کنکور سراسری 98 در نیمه اول تیرماه 98 برگزار گردد و اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98 نیز احتمالا در مرداد ماه 98 خواهد بود که داوطلبان می بایست پس از دریافت نتایج اولیه نسبت به انتخاب رشته کنکور سراسری 98 اقدام نمایند .


هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...